UYGULAMALAR

Deforme tırnak bakımında, bakım koltuğuna oturan kişinin tırnak yatakları kontrol edilir.

Deforme tırnak bozukluğu, bazı durumlarda tırnak mantarı sorunuyla karıştırılabilir. Ancaktırnak yapısı bununla ilgili bazı ipuçları verir. Deformasyon olan tırnak incelenerek problemtam olarak tespit edilir. Kalınlaşma durumu, tırnak yatağının şekli, tırnak yüzeyinde bir şekilbozukluğu olup olmadığı kontrol edilerek bakıma yön verilir. Kalınlaşmış doku temizlenir.

Tırnakta oluşan bu deformasyonu gidermek için destek bakım ürünleri kullanılması gerekir.Kalınlaşmış doku uzaklaştırıldıktan sonra jel tırnak uygulaması yapılır.

Deforme tırnakbakımının mantar tırnak bakımından farkı; jel uygulamasında sınırlama yapılmamasıdır. Hertırnağa her bakımda jel uygulanabilir. Jel uygulaması, ünitemizdeki özel ürünler ile yapılır.Yapay bir tırnak görüntüsü oluşturulur ama protez tırnak değildir. İşlem bittiğinde yapılan jeltırnak, normal diğer tırnaklar gibi doğal görünümdedir. 4 haftada bir periyodik bakımlarla, jeltırnak özel freze uçlarla çıkarılıp, gereklilik durumuna göre yenilenebilir.

Sağlıklı tırnak yeterli uzunluğa kavuşuncaya kadar ya da tırnak yatağı yeniden yapılanıncaya kadar jel uygulamasınadevam edilir. Bazı durumlarda deforme tırnak bakımı sırasında tel sistemi de uygulamak gerekebilir. Uygulanan jel tırnak üzerine oje, asetonsuz oje çıkarıcı gibi kozmetik ürünler uygulanabilir.

İLETİŞİM

ÜRÜNLERİMİZ